| dragutza a întrebat:

Va rog am mare nevoie de ajutorul vostru! sambata asta voi merge la o nunta( ma rog doar daca vreau, mama mea m-a lasa sa aleg, iar eu nu stiu ce sa fac, adica o sa-mi pierd tot weekend-ul, acolo la nunta poate ma voi distra, dar daca nu ma distrez, voi regreta si daca nu merg la fel! voi ce credeti, doar parerea voastra o vreau, voi ce ati alege?)nu stiu cu ce sa ma imbrac! voi ce credeti? tot sambata, dar dimineata imi voi cumpara hainele cu care ma voi imbraca! sa ma imbrac in rochie, in fusta, nici nu stiu, voi ce credeti? ( raspundeti-mi la ambele intrebari pls multumesc anticipat happy

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu m-as duce. Asta daca nu ai ceva foarte interesant in weekendul ala si nu poti muta pe altadata. M-as duce fiindca e o ocazie sa mai sparg rutina, sa dansez, sa socializez, sa ma bucur de bucuria celor ce se casatoresc... Sa stau acasa sau sa ies in oras pot face si weekendul viitor. De imbracat ( si eu am sa merg la o nunta nasei mele la inceputul lui noiembrie), eu as alege ceva in care sa ma simt confortabil, nu foarte extravagant, fiindca as vrea sa mai pot purta hainele respective. Eu am optat pentru o rochie cu sacou si niste ghetute mai elegante. Depinde si ce varsta ai, in ce te imbraci de obicei, ce gasesti pe masura si placul tau...

| Brotacelu a răspuns:

Du-te, o sa fie bine iti spun euwinking si eu am fost la un prieten la nunta[era adventist], initial am crezut ca o sa ma duc la "pomana", dar a fost super si distractie la maxim, nu credeam asta.
daca stii sa te distrezi, te distrezi oriunde si oricum.

Iar ca vestimentatie, ar trebui sa te imbraci elegant, ca la o nunta, cred ca ar fi bine o rochie rosie[nu prea aprins], visinie, verde[usor inchis] sau chiar albastra-bleu. Pana la genunchi, cred ca asa ceva big grin

Distractie placuta

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cred ca ar fi politicos sa mergi cu parintii tai la nunta...si nu numai din acest pdv...ci si faptul ca onorezi cu prezenta nuntasii, care si ei vor raspunde afirmativ la invitatia nuntii tale...acesta nefiind chiar un criteriu de a accepta o invitatie... dar gandeste-te ca te intalnesti cu rudele de varsta ta...si te vei simti bine... aveti multe sa va povestiti...si cred ca o sa va distrati...mai ales ca vei sta un weekend...Considera ca faci chiar o excursie, daca nu este in localitatea unde stai... poti face o drumetie cu cei de varsta ta...este o optiune grozava! ...Si unde mai pui, ca parintii tai vor sta linistiti si se vor simti bine, negandindu-se la ce faci tu singurica...
In privinta toaletei de nunta, cred ca ar trebui sa optezi pentru o rochita, daca esti tanara, comoda si totusi eleganta...se gaseste acum chiar tot ce-ti doresti si la preturi mai mici...Nu incerca sa-ti arati nurii, mai ales daca nunta este in familie...toti vor fi cu ochiipe tine si nu te vei simti in largul tau...si cautati ceva care poti folosi si dupa nunta...in orice caz... fara pantaloni sau fuste mini si cu buricul gol...nu se cade! Poti gasi o rochita simpla, uni, chiar si cu model, dar sa fie desen mic si nu prea colorat, ci maximum doua culori, iar daca totusi optezi pentru o rochita mai golasa la umeri, cautati si o esarfa asortata pe care s-o tii pe umeri, in culoare contrastanta rochiei sau cu una din culorile imprimeului.
Admir pe mama ta, care ti-a dat liberul arbitru...Tocamai pentru asta, mergi cu ea!
Iti doresc petrecere frumoasa...si sa sa te simti cea mai frumoasa!

| zamfira a răspuns:

Daca as fi in locul tau, eu m-as duce la nunta. Nu stii niciodata cat de fain poate sa fie, poate vei intalni oameni veseli cu care sa te distrezi. Iti povestesc o intamplare: trebuia sa ma duc la inmormantarea unuia dintre bunicii mei si, iti dai seama cum am plecat la tara, suparata si fara sperante ca o sa fie un eveniment vesel. Si a fost intra-adevar un eveniment trist pana ne-am strans toti verisorii din toata tara la masa. Pai cand au inceput sa spuna glume si bancuri, sa povesteasca ce trasnai au mai facut pe la scoala, s-a schimbat atmosfera complet. Era un ras la masa copiiilor, ceva de speriat. Se tot intorceau parintii la noi si ne ziceau sa fim seriosi, dar crezi ca noi puteam? Si in definitiv, nu cred ca bunicul s-a suparat ca noi ne simteam bine. So, ce vreau sa spun este ca se poate intampla sa te simti bine chiar si la un eveniment la care teoretic nu sunt sanse sa fii vesel. big grin

| zamfira a răspuns:

D'armite la o nunta, la care sunt toate sansele sa fie veselie. Asa ca, mergi!

| Cryssy a răspuns:

Ar fi frumos daca te-ai duce, pentru ca poate iti va parea rauu dupa aceea.adica depinde si de persoana care face nunta...Ai putea sa te imbraci intr-o rochita... Nu stiu... faci cum vrei, nu trebuie sa te iei dupa ce ti-am spus eu... ti-am zis ce as face eu in situatia ta...happy

| Lale_2033 a răspuns:

Eu in locul tau m-as duce. Mai bine regret un lucru pe care l-am facut decat un lucru pe care nu l-am facut. Nu se stie niciodata, poate acolo o sa cunosti oameni placuti, o sa te distrezi, o sa dansezi. De multe ori depinde de doar de noi daca ne distram sau nu la o nunta.

Iar in privinta tinutei ti-as recomanda o rochita in care sa te simti frumoasa, dar in acelasi timp comoda fiindca e neplacut sa stai toata seara sa tragi de ea fie ca se lasa de pe sani, fie ca se ridica si ramai mai mult dezbracata. Lungimea ideala e cea pana la genunchi sau deasupra genunchiului.

Ps: Daca nu vrei sa pari banala nu alege o rochita neagra, toata lumea se imbraca mai nou in negru la nunti. Depinde de varsta ta pentru ce culoare optezi, poti incerca un roz pal, un albastru marin :d sau o combinatie alb-negru.
Distractie placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca iti faci prea multe probleme si ca nu vrei sa te duci pentru ca te-a subjugat o mica lene tongue. Pune intr-un taler al balantei motivele pentru care te-ai duce la nunta si cele pentru care ai sta acasa. Dupa parerea mea, eu zic sa te duci...Adica nu pierzi nimic daca lasi telecomanda din mana si inchizi calculatorul pentru cateva ore, nu?

| Fatanumarul1 a răspuns:

Daca as fi in locul tau m-as duce.Nu stiu acum depinde de tine... daca tu nu vrei sa mergi nu mergi! cred ca va fi distractiv! ok te pup! sper sa fie de folos! Succes! :* :*winking