Anna
| Anna a întrebat:

Vreau sa cumpar aceasta rochie pentru o nunta, dar au numai masuri mari. Credeti ca ma risc daca o iau si o stramtez apoi? Se poate sau ii strica forma? Intrebare doar pentru cine se pricepe. Multumesc.
http://www.dorothyperkins.com/......uctDisplay

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie desfacuta toata.pliurile trebuiesc refacute, altfel ramane unul mai mic sau mai mare. si in partea de sus stramtata in parti sau doar in spate, depinde cate cusaturi are. daca o stramtezi, trebuie refacut si modelul de la bust

16 răspunsuri:
Anna
| Anna explică:

Http://www.dorothyperkins.com/......uctDisplay Sper sa mearga de data aceasta.

Anna
| Anna explică:

Mie una, imi place foarte mult.Intr-adevar e simpla, dar nu mi se pare o rochie de zi in nici un caz.Nu-mi plac rochiile pompoase, sofisticate.Simplitatea ma reprezinta.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cred ca pentru o astfel de ocazie rochia nu pare foarte potrivita. E adevarat ca nu se vede foarte bine materialul, dar totusi pare mai mult ceva de dupa-masa, de mers la un restaurant, o plimbare, un teatru... Poate ma insel eu. Dar daca tie iti place poti s-o cumperi - tine cont ca va oricum mai scumpa fiindca va trebui sa ti-o stramteze, daca ai spus ca sunt marimi mari, probabil mai mult de cativa centimetri. Doar daca o probezi poate cineva sa-si dea seama cat si de unde poate fi modificata. Eu zic ca trebuie toata desfacuta si, in functie de talia ta, stramtata. Avand in vedere ca nu are bretele trebuie sa stea destul de stransa pe corp... deci obligatoriu dupa tine. Sunt si eu de parerea lui Mike ca asa ceva este mai bine sa-ti cumperi din magazin. Acolo poti vedea si daca rochia care iti place iti si sta bine, este masura potrivita. Eu am fost recent cu fiica mea la cumparaturi, tot pentru o rochie de nunta, si din vreo 4-5 rochii care ii erau bune (marimea ei) si care ne placeau - doar una i-a stat foarte bine si am spus imediat ca o luam. Conteaza mult sa te poti vedea. Oricum ar fi, si orice rochie ai alege, eu zic ca principalul este sa te simti bine, sa te distrezi, sa fii alaturi de prietenii tai... Distractie placuta si noroc cu shoppingul.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Sunt sigur ca si in magazine se gasesc rochii cel putin la fel de frumoase.Nu merita sa cumperi haine de pe internet deoarece pot exista diferente la marimi...tot mai bine mergi la un magazin ca sa poti proba. Sfatul meu... dar daca tie iti place si o vrei neaparat...cumpar-o si mergi la o croitorie sa o modifice.

lolita
| lolita a răspuns:

Rochita este dragta dar de zi, in nici un caz pentru o nunta, sa nu te superi dar eu zic sa mai cauti. este prea simpla.

| borsec a răspuns:

Buna Anna,

Rochita e frumoasa si potrivita pentru ce vrei tu, in ceea ce priveste modificatu se poate dar trebuie desfacuta in parti pe cusatura de imbinare, dat jos fermoarul pentru ca il are pe partea stanga dupa cum observ din poza, desfacut si primele pliuri de la cusaturi catre interior, masori cat iei dintr-o parte si din cealalta, apoi taiat cat trebuie si recusuta.Pliurile desfacute trebuiesc si ele masurate inainte de a incepe sa le ajustezi fiindca risti sa fie unul mai mic si altul mai mare.
Nu iti recomand sa faci asta singura acasa, trebuie mers cu ea la croitor.

auran
| auran a răspuns:

Si eu sunt de parere ca nu este potrivita pentru seara (merge in timpul zilei - chiar si la o nunta) si intr-adevar necesita multe modificari dupa cum spune TOT.EU iar daca nu ai o croitoreasa buna, din propria experienta iti spun ca mai bine mai cauti
distractie placuta

| Dl.Inginer a răspuns:

Sunt sigur ca vei arata grozav in rochia asta.Imi placewinking

| cristina_6456 a răspuns:

Nu mi se pare potrivita pentru nunta pare mai mult de zi

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la un magazin de specialitate și o probezi.
Nu te lăsa fascinată de imagine, realul este diferit.
Eu sunt pățită.
Succes și distracție plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna sint convins ca pe tine va fi ca turnata. Si daca totusi este putin larguta, no problemo. Pina la nunta te mai ingrasi tu laughing Al tau vesnic prieten BRO.

| csintalan a răspuns:

Feteleor am si eu o parere.
Nu te superi?
Nu este pentru nunta, dar eu tutusi nu te lasam de manuta,... iar daca la el este bine, va fi bine si modificata,... iar parerile altora nu conteaza ulterior. Pe mine ma iubeste, (pe tine) nu pe ei.

| GatitulMiresei a răspuns:

Gasesti aici rochii de ocazie pentru toate marimile http://www.gatitul-miresei.ro/cauta-rochie-ocazie/;

| eu_4161 a răspuns:

Daca stii foarte bine sa o stramtezi,,,, risca...Depinde de croiala rochiei...Si da se poate strica forma... Eu zic sa mai incerci (daca nu e urgenta)... Daca e urgenta, risca si ai grija la deciziile pe care le ei...Succes...Pa

| beautykillls a răspuns:

20 de lire e destul de ieftin. eu as lua-o fara sa ma mai gandesc pentru ca e frumoasa. Si daca e buna de nunta, bun, daca nu tot bun, o porti la o iesire ceva sau o petrecere big grin acum, nu stiu preturile in romania pentru croitori tongue