| Mikys99 a întrebat:

Vreau sa imi iau un iphone 4 cu 250 euro, vazind ca nu pot sa imi permit unul mai scump (4s,5) vreau sa cer parerea voastra sa cumpar sa nu, sau mai bine un android, nu stiu ce sa fac iphone 4 imi place foarte mult!

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Întotdeuna te poți încrede în Apple. Dar eu aș prefera un telefon cu Android în loc de IOS, chiar dacă Apple e mai performant.
Mai bine îți iei cu 1200 lei un Samsung Galaxy S2
nou, sau la mâna a doua un Galaxy S3, un Sony Xperia sau un Nokia cu Windows 8.

Iată de ce nu Apple:
Pe AppStore ai aplicații gratuite limitate. Adică aplicațiile gratuite vor deveni cu plată de la un moment dat. Sigur, de aceea s-a inventat pirateria, dar cel mai sigur și mai corect e de pe AppStore.

În rest, pe Android Market, aplicațiile rămân la fel și sunt mai multe site-uri de aplicații gratuite (desigur neoficiale).

În rest iPhone 4 e foarte bun. Te poți uita pe http://www.apple.com/ro/iphone/iphone-4/specs.html.
Dar dacă găsești un Galaxy S3 la aceleși preț atunci alege Samsung. Samsung are mai multe lucruri :
http://www.samsung.com/global/galaxys3/