| Vladtomas1 a întrebat:

La tenis de masa daca cineva serveste si mingea atinge de doua ori partea de teren a adversarului cine ia punct?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel care serveste. Mingea trebuie sa pice pe masa o singura data.

| mariusGheorghe a răspuns:

Salut! detin o sala de ping pong in Bucuresti si iti pot spune cu siguranta ca adversarul ia punct deoarece mingea trebui sa atinga doar odata partea oponentului, daca atinge de mai multe ori sau nu atinge adversarul primeste punct.

| darrio2007 a răspuns (pentru mariusGheorghe):

Degeaba o detii. Ori nu stii sa explici.