| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa fac ceva muschi,vreau sa imi spuneti ce exercitii se fac pentru fiecare muschi,ce trebuie sa mananc si in cat timp o sa imi creasca, vreau raspunsuri de la oameni care au facut muschi printr-o metoda(nu vreau sa aud de stereorizi) nu de la cei care isi dau cu parerea dar care habar nu au.

10 răspunsuri:
| adokdgaok a răspuns:

La varsta asta n-ar trebui sa te apuci de facut muschi...

Dar in fine, poti face flotari cam 3serii pe zi cu maxim de repetari, foarte important mananca proteine(carne, lapte, branza, oua) mai treci pe la sala si sa mai ai si zile de odihna in care muschiu sa se refaca ca altfel nu faci muschi, poti face abdomene si genoflexiuni sau poti sa-ti cumperi o gantera dar e important sa mergi la sala.

Răspuns utilizator avertizat
| TiTanS a răspuns:

Apucate si tu calumea de culturism daca vrei pe la 15 -16 ani... cu ceva suplimente. Primele luni cresti cel mai repede iar apoi mai greu.Cam dupa 3 luni simti ca te-a crescut forta...dar dupa 2 ani de culturism arati foarte bine

| DuzzyDrey a răspuns (pentru denis543):

Sunt ectomorf, Mezomorf( nu mectomorf) si Endomorf, si nu e adedvarat "cu; turistii care au deja 40 Cm in brar cu greu pun 1-2 cm pe an) culturistii baga stero pentru. cunostintele tale deci fac usor pe an 5-6 cm daca nu mai mult si ca ectomorf dupa ce faci un nr. anumit in brat sau dupa ce se dezvolta muschiu nu este adevarat ca o sa creasca mai greu pe un termen ne/limitat
Conteaza foarte mult Alimentatia/odihna/ si in ultimul rand cant de devotat esti (antrenamentul dur)!

Răspuns utilizator avertizat
| DuzzyDrey a răspuns (pentru denis543):

Nu zilnic este total greistbig grin, nu dai roade mai repete, Mai mult NU inseamna mai bine in sportul asta- Prin dur inseamna cand faci un antrenament sa il faci frate ori il respectii si tragi de tine sa il duci la punct ori nu il mai faci decat sa faci 1-2 ex pentru fiecare grupa de muschii cu 2-3 repetarii nici nai transipart, nici nai obosit rau si gata MOAMA CE AM TRAS DE MINE! nu nu asa obtii rezultate big grin( si sa stii ca poti sa crestii cu steroizii si atat in brat daca ii bagi, ai o alimentatie buna, si odihna si steroizii la fel ca si muschii cresc cu ceva nu cu aer! si ar fi posibil) sall

| DuzzyDrey a răspuns:

Scz de gramatica, sunt pe tel

| JohnnyBi a răspuns (pentru DuzzyDrey):

Ce culturisti iau steroizi? aia care nu vor sa participe la competitii poate. la orice competitie in materie, de fapt la orice competitie sportiva se fac teste anti-doping. si sa ii zici tu lui Mutu ca un om dupa 5-6 ani de sala mai creste 5 cm in brat. geneticul are o limita, peste care nu poti trece cu nimic. te bate si limba romana, si cunostintele despre sportul asta cat si anatomia

| DuzzyDrey a răspuns (pentru JohnnyBi):

Te Rog Rupe tot internetu' si dupa vino si zi-mi mie, ca aia nu iau steroizii, ori esti prea prost ori prea incapatanat si vad ca mereu te iei de "tipii" care scriu gresit gramatical frate daca esti asa inteligent tine-o frt pentru tine. nu te mai da rotund pe site ca esti un ratat in viata realaoh go on

| JohnnyBi a răspuns (pentru DuzzyDrey):

Dap, sunt un ratat. tocmai din motivul asta la 22 de ani am facut mai multi bani decat parintii tai la un loc, asta fiind student inca. ma iau de ratatii ca tine care nu stiu sa scrie limba romana ca sunteti patetici. cu un caracter de **** ca al tau ca te superi cand esti corectat o sa ajungi si tu in majoritatea de 57% care pica bacu si se plang de ce. nu toti oamenii de pe site-ul asta sunt ratati ca tine la 14 ani care isi dau cu parerea cu ce cauta pe net.