| AlexStanStefan a întrebat:

Am 14 ani și am 1.58 și vreau sa ma apuc de slala. Îmi oprește creșterea sala?

Răspuns Câştigător
| Georgian22 a răspuns:

Salut,eu fac sala de 4 ani.
Sfatul meu e sa te apuci de la 18 ani.
Acum depinde cat de dezvoltat ești, ar merge si 17.
Afectează corpul la vârsta ta, greutățile, mișcări incorecte, etc

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu,nu iti opreste cresterea in inaltime.Sa va iasa din cap aberatia asta pentru ca este o tampenie. Spre deosebire de ''domnul'' cu fundita care vorbeste sa nu-l ia somnul, eu practic bodybuilding-ul de 10 ani si iti zic atat din experienta proprie cat si din experienta unor profesionisti de top national ca treaba cu ridicarea de greutati care iti opreste cresterea este doar o mare minciuna.Singurul lucru pe care greutatile il pot deteriora in timp sunt incheieturile si coloana in urma executarii incorecte sau a unei greutati exagerate.Dar asta este valabil pentru toate varstele, nu doar la minori.