| alexis777 a întrebat:

Hei,TPU!
Vreau sa ma apuc de sala.
Am 14 ani, 55 de kg si 1, 65m.
Ce ziceti?

Sau niste exercitii, care nu opreste cresterea?
:***

3 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Informeaza-te de postura talasana pentru a creste.
Cu bine!

| FitnessTrainer a răspuns:

Salut. La 14 ani nu o sa ai rezultate spectaculoase datorita nivelului de testosteron scazut. Ai putea sa mai astepti macar un an, dar daca chiar vrei, uite un site care te poate ajuta http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html.
Trebuie sa consumi macar 110g proteina pe zi, multi carbohidrati, si grasimi din nuci, alune etc. Informeaza-te si de pe site-ul culturism.ro despre antrenamente si mai ales despre nutritie. Nu uita de odihna. Bafta!

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Te poti apuca de sala,chiar daca esti asa tanar, dar ai grija cate greutati ridici si nu te astepta ca la varsta asta sa pui cine stie ce masa musculara, iar, folosind greutati destul de mici atunci cand vei face genoflexiuni cu haltera, nu iti va afecta cresterea in inaltime