| Username1 a întrebat:

Am 17 ani, 1.80, 60kg. Fac sala de 6 luni si as vrea sa iau niste suplimente. Am auzit ca proteinele ar fi bune. Este indicat sa iau la varsta mea? Ce parere aveti despre suplimente? Ce as putea lua pentru a pune masa musculara? (fara creatina)

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu mai luati mai,''dupa ureche'', tot felul de hapuri, ca va distrugeti sanatatea.cel mai indicat este sa iei legatura cu un medic nutritionist.este singurul in masura sa-ti spuna ce si cum trebuie procedat.

| andrey910 a răspuns:

Un weight gainer ajuta, dar daca ai timp sa mananci nu vad rostul sa dai bani pe el.cateva bucati de carne sunt echivalentul unui shake din ala, nu este nici o diferenta. Pt ca esti slab sunt mai importante caloriile decat proteinel, incearca sa mananci mereu astfel incat sa nu ai senzatia de foame niciodata. Tine minte ca atunci cand iti este foame slabesti din muschi.

Răspuns utilizator avertizat
| AdiBSN a răspuns:

La 1,80 e cam putin 60 de kilograme. Sfatul meu e sa iei niste proteine pentru masa musculara ( ON Serious Mass, BSN True Mass, Muscletech Mass-Tech) cu un raport caloric mare (~1250 calorii/shake). Le poti lua de pe www.megaproteine.ro. Word!