| TeckTonik997 a întrebat:

Am 17 ani, 174cm, 71-72kg si fac sala de 4 luni si am ceva rezultate. Acum vreau sa ma definesc fara sa pierd din masa musculara daca este posibil.
Dieta:
7: 3 albusuri si un fruct
10: shake proteine
12: baton proteine
2: piept de pui cu ciuperci sau spanac sau legume fierte si un fruct
antrenament
4: shake proteine
5: piept de pui sau sardine
6: baton proteine

Program:
luni: piept triceps abdo
marti: spate biceps
miercuri: cardio
joi: umeri
vineri: abdo cardio
sambata: brate

Asta e programul care l-am avut pana acum si cu care cred ca ar fi ok sa continui...

Suplimente: proteine si BCAA (cam cate grame as trebui sa iau pe zi si cand ca sa evit catabolismul?)
+ ar mai fi nevoie de ceva arzatoare scumpe gen: hydroxycut, lipo6 black, animal cuts? Mi-ar cam trebui ceva care sa imi dea energie si sa imi taie din pofta de mancare dar pretul lor e mare si imi e frica sa nu am efecte adverse si sa arunc efectiv 200 de lei pe geam.

Eu as dori sa trec de la 15-17% grasime la 7-10% pentru abdomen in 1-2 luni.

Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Definire dupa 4 luni de sala?

Apuca-te de sah...

Fa 4 ANI de sala si apoi definire ( sau 5-6 ani si apoi definire ).

Vrea definire dupa 4 luni amarate... esti amuzant.

| Rauuul a răspuns:

Bai frate tu trage bine si lasa dracului suplimentele alea ca ai 17 ani. de ce sa iti taie din pofta de mancare? nu are rost sa dai banii pe asa ceva la varsta ta.definire vrei la 71 kg? laughing si si dupa 4 luni de sala? ma amuzi sincer. cand ai cel putin 80 kg si 2 ani de cand faci sala, atunci poti sa te gandesti la definire