| KaanNoah a întrebat:

Am 17ani, 1, 75 inaltime si doar 59kg. In ultimul timp am inceput sa mananc mqi mult, uneori mult mai mult, dar degeaba ca nu cresc in greutate. Probabil asa sunt eu si o sa cresc peste cativa ani. Intrebarea mea e daca as lua proteine (fac sala de cateva luni), oare as creste in greutate si as fi mai mare? Ar ajuta cu ceva?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai nevoie de carbohidrati, nu de proteine.

| siriusblack98 a răspuns:

Proteinele se consuma doar daca nu poti asimila suficienti nutrienti din mancare.Nu stim ce mananci, nu stim cat mananci, nu stim cate calorii consumi zilnic si cate arzi, nu stim ce antrenament urmezi si lista continua.Nu avem glob de cristal aici. Poti lua proteine si sa nu te ajute cu nimic.

| Alexandru250201 a răspuns:

Ca sa cresti in greutate trebuie sa te ti de sala incontinuare si sa mananci mai multi carbohidrati complecsi

| VladHapsan a răspuns:

Mananca multa mancare sanatoasa si lasa dulciurile deoparte, o sa se vada rezultate dupa 2 luni, daca ai si un plan de antrenament complex