| Adyy5 a întrebat:

Am auzit ca stând atârnat de o bara poți sa cresți in înălțime.
Mie mi-e rusine sa merg in parc spre exemplu si sa stau atarnata de o bara 10-15 min.
Ce pot sa fac?
Nu va abateti de la subiect va rog.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Părinții tăi sunt mici de statură? Genele primite de la părinți influențează f. mult înălțimea. Dacă părinții tăi sunt înalți, degeaba îți faci griji, fiindcă vei crește. Nu te chinui cu atârnatul la bară, doar nu vrei să îți lungești doar mâinile.winking
PS: Înscrie-te la baschet, poate acest sport te va ajuta să ajungi la înălțimea visată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă mergi în parc şi stai atârnat există o foarte mare probabilitate ca copii să lipească gumă pe tine şi ciorile să ți se aşeze în cap.
Ce poti face?!
Înot şi baschet.
Înălțimea este puternic influențată de gene.

| aneliram a răspuns:

Daca stai atarnat de bara nu ajuta cu nimic, poti face tractiuni ( pentru masa musculara).
https://www.youtube.com/watch?v=KI9kgBSVkGY

| 6Anonim9 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic. Dar daca tu vrei neaparat sa stai atarnat fara sa fii vazut, ia-ti o bata de tractiuni si atarna-te cat vrei. Eu asta am facut, dar nu ca sa stau atarnat. laughing)