| adela2012 a întrebat:

Am auzit de multe ori si am citit si pe net ca este mai buna coarda decat alergatul. Voi ce credeti?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca ambele, fiecare actioneaza diferit asupra organismului

de ce sa te limitezi doar la una?

| MarianAlex112 a răspuns:

Coarda... dar ar merge mai bine sa nu stai pe loc adica coarda in merstongue funda

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Amandoua sunt bune. Nu stiu daca poti spune cu exactitate care e mai buna. Cred ca iti lucreaza alti muschi coarda, lucrezi mult si mainile cu ea.

| ToaderAndrei a răspuns:

E o mare diferenta. Coarad e pentru indemanare. Alergatul te ajuta sa slabesti, sa ajungi mai repede la un anumit loc... Dar, in general mult mai folosit este alergatul (nu toti sar coarda). Deci eu nu cred asa ceva!

| Ozgean07 a răspuns:

Fale pe amandouawinking Iti dublezi sanatatea!

| Ionutzz13z a răspuns:

Alergatul este mult mai bun, dar daca le poti combina ar fi foarte bine

| RalucaStefy2002 a răspuns:

Ar fi bine cate putin din amandoua.