| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Am facut 6 pack dar nu prea sunt multumit.Stiu o groaza de exercitii pe care le-am mai combinat si le-am mai schimbat intre ele ca sa pot sa lucrez mereu diferit abdomenul ca si rezultatele sa fie mai bune.Nu sunt inca profesionist dar totusi patratelele mele sunt mai mult plate decat iesite mai in afara(de exemplu cum are Lazar Angelov:...da, stiu ca are multi ani de sala), si nu prea stiu ce sa adaug sa imi creasca patratelele ca de vazut deja se vad clar(asta nu-i bai).

2 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Cat la suta ai grasime corporala? In cazul in care ai sub 10% atunci problema este la alimentatie (dieta proteica) si la antrenament (nu folosesti greutati destul de mari).
Bineinteles ca si geneticul poate fi un impediment.

Nu incerca sa imiti corpul unui gigant bulgar precum Lazar Angelov, el a avut in spate resurse, nutritionisti si un genetic care sa-l ajute. Este intr-adevar un exemplu de urmat, dar nu ai cum sa ii imiti simetria musculara, poti doar sa ajungi la ceea ce-ti doresti prin munca, ambitie, determinare, multa mancare si odihna.

PS: Eu il am ca si inspiratie pe Ben Noy care, ca si mine este ectomorf.

| InstructorulTauDeFitness explică (pentru Dreamer):

Ca tip somatic sunt mezomorf!