| andrei47 a întrebat:

Am inceput sa mananc aprox. 100g nuci pe zi din placere, am citit ca la 100g au cam 15g de proteine, aceste 15 grame zilnice de proteine ma ajuta la sala de forta? sau nu semnificativ?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu semnificativ happy

in schimb din nuci te ajuta grasimile sanatoase si arginina

| andrei47 explică (pentru Cosmin86):

Am citit pe net ca nucile au coeficientul de proteine aprox 27 iar celelalte fructe in jur de 2-6, oricum eu mananc din placere si sunt foarte sanatoase fata de orice alte fructe. multumesc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei47):

Cu placere

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai grame a zis si el. Citeste TU cu atentie intrebarea

"100g nuci pe zi din placere" 100g = 100 grame, g vine de la "grame"

| Cosmin86 a răspuns:

Matematica mea nula? ce matematica am facut?

e vina mea ca esti un analfabet incapabil sa citeasca? Auzi, sute de nuci cand se vorbea de grame laughing

Sincer, esti idiot

| FastAndFurious a răspuns:

E adevarat ca nucile sunt benefice : aduc energie, scad glicemia, regleaza tiroida etc.
Dar nu le manca asa in prostie!
Au si efecte negative mai ales la cantitati mari: duc la coagularea sangelui, marind protrombina.
Las-o mai moale.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FastAndFurious):

100 gr ti se pare o cantitate mare? happy

| Ax3LdeV a răspuns:

Nu poti compara cu proteinele cumparate! cand am fost la sala am facut fara proteine si era cam greu dar cand am luat 200 de grame zici ca m-am simtit la maraton asa am avut o forta

| RoXXXoR a răspuns:

Daca tie iti place bravo tie, dar cred ca ar trebui sa vorbesti cu antrenorul cu doctorul sau cu un nutritionist