| Fortis a întrebat:

Am inceput sa merg la sala de 1 luna, si vreau sa iau ceva...
dar nu stiu ce sa iau. Adica vreau sa am o dezvoltare a masei musculare mai repede, dar nu vreau steroizi! Mi-am cumparat creatina dar inca nu am luat, puteti sa imi dati exemple de ceva suplimente sau ce as putea sa iau pentru mai multa forta si un corp mai tonifiat?

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mananci cum trebuie. Daca nu ai o dieta echilibrata in scopul cresterii masei musculare poti sa iei si mama steroizilor ca tot nu vei creste.

Creatina cu un concentrat proteic sunt suficiente parerea mea. Daca iti permiti poti sa mai iesi si niste aminoacici pe care sa ii iei de mai multe ori pe parcursul zilei.

| RAY a răspuns:

Si eu am cercetat un supliment bun pentru muschi si am gasit zer care contine 90 la suta proteine, proteinele sunt baza si sportul

| DinuMarius26 a răspuns:

Prietene Creatina te umfla si mai rau e ca trebuie sa bei cel putin 2 litri de apa pe zi;) eu as zice sa bagi Total Mass http://www.nutritech.ro//produse/32_39,Masa-musculara-Total-Mass.html.
Cu creatina nu ajungi la forma dorita pentru ca doar te face mai mare, iti mentine apa in corp;) si ar mai fi ceva bun http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/109-whey-mass-r.html
Vezi ce faci! Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru DinuMarius26):

Pai oricum bei 2-3 litri de apa pe zi cand faci sala, nu e ceva "rau".

Recomanzi mizeriile alea de la redis?

Si de ce vrei funda, esti femeie?

| florynmondialul a răspuns (pentru DinuMarius26):

De ce ai recomanzi asemenea produse? redis=cea mai slaba firma... ever!