| houyhnhnm a întrebat:

Am nevoie de un sfat. As vrea sa imi cumpar o bicicleta si nu stiu daca merita sa imi iau un mountain bike sau nu. Imi plac mai mult alea cross, vazusem un Focus Blue Ridge model 2010 care mi-a placut. Daca e sa merg pe sosea si prin oras, e bun, dar oare pe un drum mai accidentat ar face fata (ma refer aici la un drum de tara, sau la o poteca, de exemplu)? Sau pentru drumurile de la noi ar fi indicate mtb-urile? Inca ceva: intre shimano acera, alivio si deore care sunt cele mai bune? Sau toate sunt entry-level si nu prea exista diferente? Si ultima intrebare: ce bicla mi-ati recomanda sa cumpar pentru un pret cuprins intre 1500 si 2000 ron?

2 răspunsuri:
| PrunaPătrată a răspuns:

Eu ti-as sugera un DHS e foarte bun si nu costa mult am prieten o dat pe DHS luy 500 ron si mere si de scheme si de drumuri denivelate pe detoate funda?winking

| EndOfJoke a răspuns:

Iti poti achizitiona:univega alpina,sau un cube aim.
Amandoua au ca echipare shimano deore, care este superioara lui alivio si la fel de buna ca acera.
Dar sfatul meu este sa iti cumperi un cube aim sau un cube analog, deoarece sunt foarte bune ca echipare.
Bafta!