| tudorcfr90 a întrebat:

Am o bicicleta semicursiera la care vreau sa schimb cauciucurile. La roata din fata m-am descurcat dar nu stiu cum sa dau jos roata din spate (cea unde sunt pinioanele). Imi puteti spune va rog ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Th3Public3N3MY a răspuns:

1.Desurubezi amblele piulite. 2. Tragi roata putin in sus, iar dupa aceea dai lantul jos de pe pinioane. 3.Iei un imbus sau ce ai tu,desfaci cauciucul complet,scoti camera,schimbi cauciucul, bagi noul cauciuc jumatate, iar dupa aceea bagi camera si ai grija sa fie valva dreapta.4 dupa ce ai terminat sa bagi cauciucul pe janta,umfli roata, iar dupa aceea bagi lantul usor pe un pinion, iar dupa aceea asezi roata corespunzator... strangi bine piulitele si gata ai terminat. Funda te roggggg?

2 răspunsuri:
| Th3Public3N3MY a răspuns:

Multumesc pentru funda ai reusit sa schimbi anvelopa?

| Raresq123 a răspuns:

Sa te duci la un meserias