| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Care este diferenta dintre karate, judo si taquando( nu stiu daca am scris bine)? care te ajuta mai mult sa te aperi? care te ajuta mai mult sa ataci? voi care o considerati folositoare? (sunt fata)

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Cea mai buna metoda de autoaparare e sa ai un stiletto ( http://zeeland.blog.nl/files/2012/09/Stiletto-blog.jpg ) in buzunar, nu transpiri si are efect mai sigur decit orice lovitura.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru thealchemist):

Ti se pare norml sa umbli cu un cutit la tine? Eu pun pariu ca daca te atac eu pe strada (fara nici o arma), fata in fata, nu ai timp sa scoti cutitulwinking

| thealchemist a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Punctul 1: eu am raspuns intrebarii, nu tie.
punctul 2: tu nu m-ai ataca niciodata pe mine, ai ataca o persoana vulnerabila precum cea care a pus intrebarea, iar pentru ea o arma alba este cea mai buna aparare.
pucntul 3: pe linga faptul ca nu as avea nevoie de o arma ca sa te pun la respect, esti sigur ca ai face fata unui cutit? chiar daca ai fi Rambo ar trebui sa fii sigur ca ma incapacitezi din prima lovitura pentru ca pe a doua nu ai mai avea cind sa o dai.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru thealchemist):

Punctul 3 este "uluitor"rolling on the floor)))
Esti Van Damme de Romania si nu te-a descoperit nimeni?! "ca sa te pun la respect", asa de periculos esti? Ai practicat un sport anume ceva, ca sa imi fac o idee macar? happy

| SmilePleaseXoXo explică (pentru thealchemist):

Cine ti-a zis tie ca sunt "vulnerabila"?! nu pot sa pun o simpla intrebare?! poate oi fi eu fata dar te pot pune "la respect" imediat.

| Ibrahimovic a răspuns:

Toate trei sunt folositoare si pentru aparare si pentru atac.
Tae-Kwon-Do, dintre cele trei, este cel mai bun pentru aparare.
Karate, dintre cele trei, este cel mai bun pentru atac.
Iar Judo este intre. La Judo inveti sa te aperi atacand, ceva de genul si se bazeaza in mare parte pe lupta corp la corp, in prize.
Eu ti-as recomanda sa faci Tae-Kwon-Do, am facut cam 5 ani si m-a invatat de toate!
O zi buna!

| EdiC a răspuns:

Cea mai buna metoda de autoaparare e sa ai un stiletto ( http://zeeland.blog.nl/files/2012/09/Stiletto-blog.jpg ) in buzunar, nu transpiri si are efect mai sigur decit orice lovitura.