| BlackOnyx a întrebat:

M-am interesat si am vazut ca pentru a deveni un pilot profesional de curse trebuie mai intai sa incep in go-karturi. Bun. Insa dupa aceea? Go-karturile te ajuta sa intelegi cum functioneaza o masina de curse, facandu-ti un nume aici valorand cu nimic. Dupa go-karturi as putea sa incerc sa merg la o scoala de curse pentru a avea o licenta de curse. Intrebarea mea este unde trebuie sa ma duc si ce trebuie sa fac pentru a obtine un contract pentru macar o cursa pentru a face o impresie? Si nu vorbesc de ligile de curse mici, ci de NASCAR, formula 1, formula e, cursele GT, cursele de 24 de ore... Si daca puteti sa imi explicat si cum functioneaza tot sistemul acesta. Stiu ca am scris foarte mult, dar chiar as aprecia un raspuns. Multumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Fii tu mai întâi campion (măcar național) la carturi și apoi mai vorbim