| faranume_2206 a întrebat:

Am si eu o mare problema cand ma duc in cluburi sau la petreceri. Ok deci cand sunt prezent la una din situatiile de mai sus in cea mai mare parte ori stau jos ori ies afara. As vrea sa stiu cum as putea sa invat cateva miscari pentru ca atunci cand ma mai duc in club sau la vreo petrecere vreau sa dansez nu sa stau jos sa-mi fie rusine ca nu stiu dansa. Un tutorial ceva daca exista? Nu am timp de cursuri de dans iar in legatura cu prietenii care stiu sa danseze populara sau muzica de club(doar acestea 2 vreau sa le invat) e o problema laughing. Nu vor sa ma invete straight face probabil sunt invidiosi pe mine sau nu stiu thinking

10 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Ia vreo 2-3 pahare la bord si nu o sa iti mai pese daca stii sau nu sa dansezi...sau daca nu vrei nici asa... poti sa te iei dupa cei din jur

| HappyCandy a răspuns:

Am gasit un site care te va ajuta sa inveti unele misceri din hip-hop,salsa, tango, vals etc.Cit despre dansul popular el va fi mai usor de invatat deoarece se transmite din genetica la fiecare romin.
Deci siteul
http://flogabriel.wordpress.com/invata-sa-dansezi-learn-to-dance/
E interesant incearca.
JustWannaHelp daca a pus fata /baiatul o intrebare normala de ce trebuie sa te prostesti mai bine nici nu raspunzi, faci de rusine TPU-ul.

| HappyCandy a răspuns:

Doar ca vei avea nevoie de un partener.

| rZv995 a răspuns:

Fa cum spune "JustWannaHelp"!

| UNHleaSHD a răspuns:

Talentul la dans e genetic. Nu stii, n-ai cum sa inveti.

| andrei95 a răspuns:

Intr-un club nu trebuie sa stii acum neaparat sa dansezi doar daca te invita cineva la dans cum a zis nightmate in club trebuie sa te simti tu bine nici eu nu prea stiu sa dansez dar la o petrcere dansez fara nici o problema, bineinteles mai iau si cateva pahare de ceva tarebig grin

| NighTMaRe_2943 a răspuns:

Te destrablaezi nu trebuie neaparat sa dansezi. Sari in sus dai un pasa inainte inapoi vezi tu, nu trebuie un anumit stil de dans la o petrecere. Ai inteles? big grin Doar daca te invita cineva la un dans... E altceva

| faranume_2206 explică:

UNHleaSHD te contrazic! Poti invata sa dansezi orice stil de dans indiferent cat de greu este insa doar cu ajutorul cuiva sau a unui tutorialwinking. Sa inveti singur, fara vreo sursa de inspiratie, ma indoiesc ca se poate intampla.

| ASASINGOD a răspuns:

Aici sunt cateva miscari pe care, le poti practica cu siguranta :)
http://www.youtube.com/watch?v=Y0q5gBK-Z8E