| Alexf0rest a întrebat:

Am televiziune cu rcs-rds prin satelit (antena)si nu mai functioneaza de ceva perioada de timp postul digi sport 1, imi apare "canalul nu functioneaza" in rest digi sport 2 si 3 merg, cum pot remedia problema?

Răspuns Câştigător
| RobertBRC a răspuns:

Salut am patit-o si eu odata cu alte canale. Cand dai scanare antena prima data iti face lista cu canalele. Si canalele sunt introduse de 2 ori. Cum ar fi de 2 ori Digi sport 1. Odata pe vertical si odata pe orizontal.Mie imi merg am2 dar odata acum 1 anul trecut am avut aceasesi problema deci te sfatuiesc sa stregi toate canalele si sa le scanezi din nou