| YumiSukinanda a întrebat:

Am un catel si vreau sal dreses am inceput prind al invata sa dea labuta si o face perfect acum am incerac o multime dar nu intelege aoleu si nu stiu ce sa fa cde exemlu ii arunc mingea si el in loc sa mi-a aduca el se joaca singur cu ea ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Treaba cu invatatul la labuta m-a cam amuzat parca era partea xxx cu laba dar te-am inteles.

| Everlast15 a răspuns:

Daca vrei sa il dresezi.du-l la dresaj! dar sa fie mic...pana intr-un an.ca am auzit ca pe cei mari ii bat ca sa ii dreseze.straight face

| IAmSoDifferent a răspuns:

Pai incearca sa ii zici daca iti aduce mingia ii dai ceva de mancare dar nu ii zici auzi daca imi aduci mingia iti dau mancare da ii zici si asta dar ii faci mai multe semne poate intelege (ii dai ce ii place lui cel mai mult)