| Mario673 a întrebat:

Buna ziua cum fac ca cainele meu sa imi aduca mingea cand eu ii arunc
mingea se joaca cu ea o tine in gura o roade dar nu mi-o aduce dc?

Răspuns Câştigător
| Stepheny a răspuns:

Dacă vei încercat sa îi joci aport cu el regulat și îl vei recompensa el va înțelege cum sta treaba.
Cand fuge cu mingea încearcă sa îi iei mingea și sa îi explici ce trebuie sa facă. Lasa-l sa vadă Cum te joci cu alt catel aport. Ăsta e posibila sa il motiveze.

3 răspunsuri:
| TNC2000 a răspuns:

Trebuie sa il dresezi sau sa il duci la o persoana priceputa la dresaj, insa varianta asta o sa coste. Si eu am un caine si cand ii arunc batul fuge cu el.

| negativezenn99 a răspuns:

Salut! Ca Sa Iti Aduca Mingea Trebuie Sa Il Dresezi! De Exemplu: Cand Face Ceva Mai Deosebit Ii Dai O Recompensa. Conteaza Si Ce Rasa E. Unele Rase Sunt Mai Usor De Dresat, Altele Mai Greu. Sper Ca Te-am Ajutat!