| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva dacă fac flotari și tracțiuni la bara zilnic? Ca dacă fac zilnic îmi rămâne motivația. dacă ma opresc câteva zile nu mai am.
Sau faceți-mi voi un program cu flotari, tracțiuni, genoflexiuni și abdomene.

7 răspunsuri:
| StefanCosmin a răspuns:

Serii de cate 10. De exemplu, eu fac doua serii de 10 flotari normala si doua tot de cate 10 de flotari in pumni.
Dar tu poti face 10 flotari, 10 tractiuni, 10 abdomene si 10 genoflexiuni

| Cosmin86 a răspuns (pentru StefanCosmin):

Si la ce te ajuta prostia asta de antrenament? Sa ramai firav?

| StefanCosmin a răspuns (pentru Cosmin86):

Asta e pentru incepatori, nu incepi direct cu 50 de abdomene 60 de flotari si 100 genoflexiuniwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru StefanCosmin):

Nu intelegi... ideea gresita e ca faci ZILNIC.

p.s. : 50, 60? DE CE? Vrei sa spui MAXIM 8! Cu GREUTATE.

POTI peste 8 flotari sau tractiuni, adaugi greutate. Eu fac tractiuni cu 30 kg legate de mine, la 95 kg!

| StefanCosmin a răspuns (pentru Cosmin86):

La 50 60 ma refeream ca asta fac profesionistii, de obicei aia care iau steriozi sau sunt asa de la mama natura

| Hades98 a răspuns:

Muschiul creste in repaus, nu cand tragi ca nebunu de el in fiecare zi.
Cel mai probabil o sa faci doar rezistenta, masa n-o sa cresti mai nimic.
Clar ca n-ai motivatie daca n-ai un program stabilit, plus de asta chiar si celora ce au programul si tot le mai lipseste motivatia uneori, ca acolo au si eu ganduri spre exemplu de bani, costa mai mult mancarea/suplimentele decat la tine.

| laurentiu442 a răspuns:

Fă când simți că poți sau când ai un motiv anume