| Losnams a întrebat:

As vrea o dieta de 1500-1600 calorii pentru copii.

7 răspunsuri:
| TheMusicBoy a răspuns:

Sunt de acord cu RoKillerGAmer. Esti inca copil si dietele nu sunt sanatoase pentru tine si nice pentru mine fiind ca sunt si eu copil. Sportul si mancarea sanatoasa e cea mai buna. Eu in ultimul an facand sport de 6 ani m-am inaltat si burta nu mai e asa de mare. Si daca faci acasa abdomene de exemplu 100 sau mai multe(te-as sfatui sa asculti muzica intre timp) iti face burta sa se duca dar si faci muschi. Ai putea sa alergi cat poti. Nu iuta sa mananci cat mai multe fructe. Ele contin Vitamine care iti dau enerigie. Succes! Noapte buna! Vise cu tot ce vrei!

| aXy99 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Si daca consuma 2000 si face multa miscare si arde 400-500 nu e tot aia?

| TheMusicBoy a răspuns (pentru aXy99):

Totusi sa nu manance ca haplea sa manance mai moderat de 3 ori pe zi. Dimineata, la pranz si, seara inainte de ora 7. Eu asa am slabit. Nu am pierdut din kilograme dar m-am inaltat si mi s-a dus burta

| aXy99 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Eu mananc 2500 kcal dupa ora 7 PM si slabesc.
Chiar era nevoie sa precizezi aberatia aia?

| TheMusicBoy a răspuns (pentru aXy99):

Esti slab sau gras de fel?

| aXy99 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Sunt ectomorf, dar nu genul ala super definit, striat cu patratele si vene pe abdomen.
Sunt inalt, am oase lungi, talie subtire, umeri lati, per total slab, dar pot pune grasime in zona abdominala daca nu sunt atent si mananc 4000 kcal pentru perioade mari de timp.

| RoKillerGAmer a răspuns:

La copii dietele sunt periculoase, depinde de organism. Cel mai bine ar fi sa faci miscare, sa alergi, sa faci sport