| bbu2eugen a întrebat:

As vrea sa ma mai inalt... raman pitica 1.70-1.73 am macar 5 cm Ce as putea face? Am 17 ani.

12 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu esti pitica. Si o sa mai cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai inaltimea potrivita. Daca vrei totusi sa mai cresti poti sa te inscrii la anumite sporturi cum ar fi baschetul. In cateva luni vei creste. Eu fac baschet si in 4 luni am crescut 6 cm. happy

| Northern a răspuns:

Esti bine si asa.
Nu cred ca ti-ai dori sa fii cu adevarat pitica. happy

| bbu2eugen explică (pentru Northern):

Nu nu nici 1.50 nu vreau ma multumesc asa laughing

| Ioscaa1 a răspuns:

La o fata cred ca ai inaltimea potrivita.Parerea mea, faci cum vrei

| MozZatY a răspuns:

Esti in crestere, poti sa te mai inalti, depinde si cum sunt cei din familia ta. Oricum, la 170 cm nu este pitica pentru o fata, esti potrivita

| bbu2eugen explică (pentru MozZatY):

Pai tata are 1.80 cred mama e pitica laughing 1.60 63 cred.

| MozZatY a răspuns (pentru bbu2eugen):

Inaltimea se mai poate lua si dupa rudele de gr 2 si 3 happy
De exemplu daca ai unchi/matuse inalte, se poate "lua" si la tine big grin

| bbu2eugen explică (pentru MozZatY):

laughing)))))mamaieeerolling on the floor mersic

| Stefan_Razvan_1998 a răspuns:

Baga.te la baschet, in 2-3 luni poate te ajuta...winking

| iulik2001 a răspuns:

Pai daca ai bara acasa sau in alta parte du-te si tine-te cu mainile de ea dar cu picioarele te lasi in jos crede-ma mie mi-a mers chestia asta si am crescut 2 centimetri big grin! Funda?