| Zoou a întrebat:

am 14 ani, 165 inaltime si 51 de kg iar peste ceva timp voi pleca la mare si mi se pare ca sunt putin grasa... cum pot scapa de kg in plus? In special de grasimea de sub burta si solduri
Dau funda, multumesc happy

8 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu esti deloc grasastraight face

| DomnulKat a răspuns:

Să bagi alergare, exerciții, și efort, da efort la greu.

| Ralucam18 a răspuns:

Toti stim ca prin sport mergi la sigur cu slabitul, asa ca eu spun sa incerci sa faci abdomene( incepe incet, fa vreo 15 abdomene pauza, alte 15, gaseste numarul potrivit, fara epuizare, dar trebuie sa simti muschii), pe al doilea loc e alergatul care ajuta la orice, dar nu esti obligata daca nu iti place( daca vrei, sa nu uiti de adidasi), exercitii pentru grasimea de pe burta se mai gasesc si pe internet, daca ai chef poti sa mai cauti, unele antrenamente sunt foarte fainewinking. Dupa sport urmeaza alimentatia, e foarte important sa mananci sanatos, in general, dar la 51 de kg nu cred ca mananci foarte rau happy, in orice caz daca mananci snacksuri, am o veste rea, va trebui sa le arunci pe toate la gunoi si o sa vezi cum fuge grasimea aia de pe burta happy. Daca mai sunt intrebari si daca te-am ajutat, astept vestiwinking

| DomnulKat a răspuns (pentru Ralucam18):

Bă cu alergatu sunt ok.Da ce cauți cu abdomenele la slăbit.Ele dezvoltă mușchii abdominali, dacă ai grăsime sub degeaba. Abdomenele nu slăbesc!

| Ralucam18 a răspuns (pentru DomnulKat):

Pe mine m-au ajutat..., nici efortul la greu nu e bun, doar nu vrei sa lesine. Trebuie facut totul cu cap happy (oricum decat nimic, mai bine abdomene pentru inceput cel putin)

| colibaba a răspuns:

Pai ai putea sa faci abdomene si ai putea alerga incet dar dupa parerea mea nu esti asa de grasa. Sper ca te-am ajutat succes happy.

| Paanda a răspuns:

Incearca sa alergi dar nu foarte mult pentru ca vei obosi si apoi nu o sa mai vrei. Alearga, cand simti ca obosesti mergi, dar nu sta. Iar apoi alearga din nou. Sper ca te-am ajutat. :*

| DomnulKat a răspuns (pentru Paanda):

Nu alerga mult că nu mai vrei? Ce mă, e pe vrute aici? Dacă vrea să slăbească să bage efort maxim