| anonim_4396 a întrebat:

Buna` happy am nevoie sa-mi spuneti URGENT... noi la sport avem tura de teren [proba de rezistenta ] 800 m in 3 minute si ceva`... eu sunt cam a 2a` la alergat` si nu prea ma simt bine` dupa 5-6 ture`. cum pot sa fiu mai energica la alergat`. sa alerg zi de zi cateva ture >: 2-3 si ma obisnuiesc >: funda` >:

2 răspunsuri:
| Z4z4 a răspuns:

Pai cred ca 6 ture ar fi cam 600 m? eu alergam 800 de m pe 4 distante de cate 200m, in fine Daca vrei sa iti scoti norma cam in primele 2 ture bagi sprint puternic iar intr turel 3-6 alergi ceva mai usor ( nu chiar pas, dar sa nu pierzi timpul ) iar la turele 7-8 din nou sprint eu asa am facut si am fost primul la baietiwinking2 minute 58 parca binenteles daca alergi 2-3 ture in fiecare zi te vei obisnui sper ca te-am ajutat...

numai bine!

| mihai1933 a răspuns:

Daca alergi pe fiecare zii te vei obisnuii, incearca sa alergi constant nu trebuie sa incepi tare pentru ca la final vei obosii si nu vei mai putea face nimic, daca alergi constant si respiri cum trebuie iti vei scoate norma. am alergat si eu alerg 800-le in 2 min 20 :p. funda? big grin