| danielYT60 a întrebat:

Buna,am obs ca furca la bicicleta nu mai culisează ca inainte...chiar aproape deloc.
Cand o întorc cu susul in jos bicicleta și o las un timp, după aceea merge la o tura perfect si iar nu mai culisează...s-ar putea sa fi rămas fără ulei?
Este un rockshox dar 2

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca e pe ulei, trebuie sa existe nu doar ulei in furca, ci si o anumita presiune a uleiului. Uleiul se mai poate pierde, si de aceea scade presiunea. Daca stii si poti s bagi nitel ulei, ai vedea daca e asa. Problema ar trebui sa dispara. Daca nu dispare, necesita service autorizat.