| gingergirl1 a întrebat:

Am sarit acum 2 zile coarda(nu am mai sarit de anul trecut) si cred eu ca am facut febra musculara! Ma doare spatele,picioarele ingrozitor si fundul! Ce sa fac, sa fac exercitii in continuare sau sa ma opresc? Pe bune acum, de abia urc niste amarate de scarilaughing

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Fa pauza 2-3 zile, bea lapte si apoi reia exercitiile, incepe cu ceva mi usor si apoi creste nivelul de efort redus.

| Voidwithin a răspuns:

Astepti,abia acum ai dezmortit muschii ia niste, zahar sau aspirina si fa-ti un masaj eventual.

Răspuns utilizator avertizat
| Myyy3 a răspuns:

Da.mai fa niste exercitii usoare, gen mers relaxat si daca bei mult apa eviti contractarea muschilor care a dus la febra ta musculara!

| AdiMrr a răspuns:

Da...fabra musculara trece tot prin exercitii.

| AdiMrr a răspuns:

Am facut gimnastica artistica. Sti de cate ori faceam febra musculara. Si antrenuarea nu spunea; stati acasa ca trebuie sa va odihniti. Faceam in continuu exercitii si in 2 zile trecea. Asa ca nu mai vorbi aiurea daca nu te pricepi.

| iasicumpara a răspuns:

Iti recomand sa iei o aspirina si sa dizolvi o lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar intr-un pahar cu apa pe care trebuie sa il bei. Maine va fi OK si iti vei putea relua exercitiile.

| alexaalexuta8 a răspuns:

Mai fa niste exercitii, dar usoare nu sari din nou coarda, sau probabil ca nici nu poti face asta ..si dupa exercitiile pe care le faci, manaca 3 lingurite de zahar sau ceva dulceata big grin..si trece. sau poti face o baie fierbinte, masaj. ma rog sau astepti laughing