| Siksaksok a întrebat:

Salut fratilor...ieri am facut o febra musculara si doare ingrozitor. Este bine asta? Cum fac sa scap de ea?

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Salut!
Bea multe lichide, ia o aspirina, fa exercitii mai usoare sau mananca ceva dulcehappy
La mine functioneaza cand am febra musculara ca ne omoara aia la sportlaughing))

11 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Daca durerea este suportabila, fa cateva exercitii usoare. Cea mai buna optiune este sa faci aceleasi tipuri de exercitii care ti-au provocat febra musculara, dar la o intensitate mult mai mica.

| NevastuicAaA a răspuns:

Toti facem febra musculara daca facem efort prea mare.
Doare...dar nu ai ce sa faci, trece.
Nu patesti nimic de la febra musculara.
Stiu o crema foarte buna pentru intinderi musculare.Se numeste Bengay, doar ca...eu zic ca mai bine suporti durerea decat mirosul care il are.Are miros de un mentol extrem de puternic, inebuneste si animalele(probat).

In cateva zile iti trece.Trebuie sa te feresti de efort mare pana cand iti trece pentru a nu se prelungi.

| alexs99 a răspuns:

Fa niste exercitii usoare, bea multe lichide si relaxeazate dupa exercitii.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Da este bine muschiul are nevoie de odihna avand febra musculara,, ti-ai intrecut limitele'' adica cu odihna muschiul se va reface...Nu fa ce-ti spun ce-i de mai sus habar nu au, tu ai nevoie de pauza.

| Tess a răspuns:

Ciao. Nu nu este bine dar este normal dacă ai făcut efort fizic fără antrenament. Prima dată fă o baie/duş cu apă destul de caldă. Foloseşte săpun solid (nu spumă/gel) unde te doare/simţi că eşti încordat cel mai tare. (asta am învăţat-o de la un fotbalist de profesie). Apoi, este indicat, să-ţi faci un masaj uşor cu ulei de măsline. Ameliorează. Sau altfel de creme pe care le ai. Ar trebui să te antrenezi mai des şi nu vei mai avea astfel de probleme. Baftă.

| IngerPazitorr a răspuns:

Fa mult sport...Chiar te va ajuta happy Si eu am avut asa ceva si doctora mi-a zis ca daca fac sport o sa imi treaca si eu deja faceam un sport (gimnasica ritmica) m-am incalzit si am facut odata spagatul (nu iti recomand sa faci asta) si mi-a trecut

| ClaudiiaB a răspuns:

Trebuie să te mişti un pic. Data viitoare când faci mişcare, când ai terminat mânâncă ceva dulce. Aşa nu va mai aparea. Succes

| Zbarr a răspuns:

Un pic de miscare si trece!

| 362 a răspuns:

Buna! Cum spunea fan4everSelenaGomez
bea lichide, fa incalzirea inainte de exercitii si mananca ceva dulce.