| e11nna a întrebat:

as vrea sa imi fac abomanet la world class. Stie cineva ce pret ar putea avea un abonament pentru fitness nelimitat/luna? Multumesc

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Uite
Pretul:

In vara aceasta, vazand ca nu prea le venea nimeni cu pretul intreg, s-au decis sa introduca o promotie prin care puteai sa iti faci, cu banii jos, un abonament anual cu doar 200 de euro. Asta vine cam 66 de lei pe luna si este un pret foarte bun, exceptand problemele dar avand in vedere facilitatiile efective de sport. Mai nou iti poti face abonament lunar cu 111 lei insa putini stiu ca exista o fenta la faza asta (in sensul bun). Dupa o luna de abonament cu 111 lei, beneficiezi de o reducere substantiala de fost membru. Astia ma mira tot mai tare cu fiecare ocazie. Nu stiu nici sa faca bani. Ar trebui sa puna macar o clauza de genul: "dupa 3 luni de abonament continuu la pret intreg". O alta chestie care ma sperie este ca iti poti face 2 tipuri de abonament: club si network. ‘Club’ este pentru o singura locatie (de exemplu doar Timisoara), iar ‘network’ pentru toate locatiile din Romania. Chestia asta ar fi un lucru foarte bun pentru cei care umbla mult prin delegatii, insa mi s-ar parea normal sa poti cumpara acest beneficiu cu o suprataxa de sa zicem 100 de euro pe an la abonamentul normal, nu cu dublu sau triplu, fiindca pana la urma tot doar la o sala mergi deodata. Un beneficiu foarte important este insa optiunea de a-ti suspenda la abonamentul anual 30 de zile calendaristice in caz de concediu sau alte absente prin care nu vrei sa iti irosesti banii.

Cursuri incluse in abonament:

http://www.worldclass.ro/fitness-center-timisoara/orarul-cursurilor (mai nou vad ca au si cursuri de kick-box)

=> Concluzia dupa 4 luni este ca la banii astia (66 de lei) sunt mai multumit decat dezamagit de aceasta sala.

http://sfert-de-secol.ro/archives/1444