| Cretzu_CreTzu_1991 a întrebat:

Buna asta e pentru cei care merg la sala de ceva ani...
am facut sala vreo 6 luni dupa pauza cateva luni si iar am facut vreo 2 luni iar pauza. in fine nu asta e ideea
eu pana acu aveam orarul cam asa
Luni : spate umeri
Marti : piept trapez
Miercuri : pauza
joi : Biceps Triceps
Vineri : picioare abdomene
acum vreau sa incep un program bazat doar pe
Luni : Biceps triceps
Marti : piept trapez
Miercuri : picioare abdomene
Joi : biceps triceps
vineri : piept trapez
in spate si umeri is cam mare nu stiu mi se pare mie... si bratele pieptul si picioarele nu prea . stiu ca o sami fie mai greu pana ma obisnuiesc cu programul.
Intrebarea este : e bun programul care vreau sal incep ? sa cresc bine in brate, piept si picioare?

3 răspunsuri:
| BananaSuparata a răspuns:

Da e foarte bun. Dar ai grija si cu masura in care vrei sa tragi pentru picioare. Deci daca tie tii se pare ca esti mare in spate si mai mic in picioare sa nu disperi si sa incepi sa tragi doar la picioare si altele. Dar daca vrei incearca miercuri si joi sa faci ambele picioare. Dar cu o masura. Nu da disperatu. Ave

| John90 a răspuns:

Eu am mers la sala 2 ani fara pauza si am avut programu asta Luni : Piept/abdomene
Marti : Spate
Miercuri : Umeri/abdomene/trapez
Joi :Biceps/triceps
Vineri : Picioare si eventual iar abdomene eu cu programu asta am mers aproape 2 ani de zile mai poti incerca si asta LUni : Piept/biceps
Marti : Spate/triceps
Miercuri :Umeri/trapez
Joi : Picioare/abdomene
Bft

| Angelin a răspuns:

Pentru a se depune muschiul trebuie sa-l lasi in jur de 5 zile sa se "odihneasca" altfel risti sa capeti belele.Ai grija si incearca sa incepi cu "putinul".E ca la scoala, din ce in ce mai greu.Salut