| D0zzz a întrebat:

Care credeti ca este mai sanatos: alergarea sau mersul pe role? Care este mai ideal pentru intretinerea siluetei si o intarire a muschilor mai rapida? Argumentati. Funda. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele activitati sunt la fel de sanatoase.Pentru mentinere este mai recomandata plimbarea cu rolele,deoarece necesita mai putin efort si nu risti sa slabesti mai mult(decat e nevoie). Pentru o intarire mai rapida a musculaturii,in schimb, alergatul este o alegere mai buna(necesita mai mult efort, lucrand muschii mai mult).

1 răspuns:
| codygold23 a răspuns:

Iti spun asa : pentru intretinerea siluetri poti alerga, sa faci gimnastica etc..., iar pentru interirea muschilor este bun mersul pe role, mersul cu bicicleta etc... Funda? big grin