| g3orge a întrebat:

Buna,ce ar trebui sa mananc sau ce ar trebui sa fac ca sa ma dezvolt mai bine,sunt putin cam slab si as vrea sa pun ceva muschi pe mnine si nu stiu cum,,,,, va rog
dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Pai ca exercitii sunt de preferat cele cu coarda, cu greutati bineinteles dar cel mai bine e sa te duci la sala. Nu costa exagerat de mult si se vor vedea rezultatele. Trebuie sa mananci mult, sanatos dar cu multe multe proteine. Recomand sa mananci multe legume, fructe, dar si cat mai multa carne - de preferat fiarta, fripta sau la gratar si sa nu fie porc; lactatele sunt de asemenea bune si pestele intra tot la carne dar am vrut sa il amintesc. Dintre vegetale e bun spanacul mai ales. Mult succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnonimaOk):

Ce legatura au fructele si legumele cu proteine?

| AnonimaOk a răspuns (pentru Cosmin86):

Ideea nu e sa mananci numai proteine. Ai nevoie de fructe si legume pentru vitamine, energie si detoxifierea organismului tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnonimaOk):

Pai da, dar intai vorbesti de proteine, apoi de carbohidrati si apoi de fructe si legume. Eu am 5 mese pe zi si una singura din ele e cu fructe, restul sunt bogate in proteine big grin

| AnonimaOk a răspuns (pentru Cosmin86):

Mi se pare ok happy in regula am inteles comment-urile.