| bogdanutz95 a întrebat:

ce parere aveti de combinatia Danabol 10 Mg si Strombafort 50 MG, sunt la primul ciclu de steroizi si vreau sa pun ceva masa musculara pe mine fara grasimi, si un adaos exagerat de apa, din aceia am ales Strombafort ca am inteles ca reduce adaosu de apa.Am 1.90 si 66 kg, nu vreau raspunsuri gen "nu lua steroizi"sau alte de genul vreau raspunsuri serioase de la cineva care a luat sau este documentat.

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La 66 de kg eu nu as lua steroizi happy

Vezi sa-ti faci si ciclu de recuperare, altfel iti dai peste cap productia de testosteron. Si la danabol obligatoriu un liv 52 sau alt hepatoprotector.

| bogdanutz95 explică (pentru Cosmin86):

In mare parte am inteles cum sta treaba am gasit si antiestrogeni, dar nu sunt prea clar cu ciclu de recuperare... ala nu l-am prea inteles in ce ar consta etc...

| Cosmin86 a răspuns (pentru bogdanutz95):

E chiar mai important decat ciclul de steroizi.

Pune intrebarea si detalii pe forumul :
http://www.culturism.ro/forum/farmacie

Ca pe TPU iti dai seama ca nu are cine sa-ti raspunda, aici majoritatea sunt copii mici care cred ca daca fac zilnic flotari sau alte exercitii fac muschi.

Ce varsta ai? Cate mese ai pe zi?

| bogdanutz95 explică (pentru Cosmin86):

17 ani aproape 18 si am 4 5 mese zi.

| Marius1985 a răspuns (pentru bogdanutz95):

Uite ce este terapia post ciclu: http://steroizi.ro/articole/terapia_post_ciclu.php
Sincer, esti cam mic, si nici nu te-ai documentat suficient pentru a lua steroizi. la 66 de kg, ai de unde porni natural si vedea progrese foarte mari. exista si suplimente care te ajuta, si cred ca pentru tine sunt o optiune mai buna.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bogdanutz95):

La 18 ani propria productie de testosteron nu a ajuns la maxim, e aiurea s-o dereglezi acum. Steroizii se iau dupa 20-21 de ani.

Iar daca la 4-5 mese pe zi ai doar 66 de kg, clar faci ceva gresit. Stii cum se spune "daca nu progresezi fara steroizi, nu o sa progresezi nici cu steroizi ca e clar ca faci ceva gresit"

| Marius1985 a răspuns:

Salut! Sincer e o combinatie proasta; in primul rand amandoi sunt steroizi orali toxici pentru ficat. niciodata nu se combina astfel de steroizi. in al doilea rand, daca vrei rezultate de durata foloseste steroizi injectabili. Daca insisti pe unul din cei de sus folsoeste dianabolul; strombafortul (mai cunsocut ca winstrol) nu reduce adaosul de apa - nu retine apa organism, dar nici nu o elimina. La 1.90 si 66 de kg nu cred ca o sa ai probleme cu grasimea.
Nu ti-as recomanda steroizi daca ai sub 20 de ani, si mai ales dac nu ti-ai atins limitele genetice pe cale naturala. Gandeste-te ca dupa ce iei, nu o sa mai poti sa obtii rezultate bune decat cu steroizi. De regula se folsoesc atunci cand deja s-a ajuns la un nivel mare pe cale naturala si se vrea si mai mult.
Si daca iei dianabol, ai pregatite si ceva antiestrogeni in caz ca iti provoaca ginecomastie? (adica iti cersc sani), si ce terapie post ciclu vrei sa urmezi?

| bogdanutz95 explică (pentru Marius1985):

Nu stiu spune-mi tu niste antiestrogeni eu nu ma prea pricep si nici despre terapie nu m-am prea interesat... daca ma poti ajuta big grin

| AdrianUrsut a răspuns:

La 1,90 si 66kg nu esti chiar asa solid, ci doar inalt. Asa ca este mai bine sa folosesti Strombafort de 10 mg, precum acesta: http://www.steroizi-online.com/......nstrol-p94

Strombafort de 50mg e posibil sa aiba impact prea mare si sa nu observi mare lucru la finalul ciclului.

Dar pe langa asta, trebuie sa stii ca steroizii orali sunt foarte toxici pentru ficat. Si trebuie sa iei si un hepatoprotector precum Liv52 sau Silimarina.

| fane25 a răspuns:

A stromba(strombafort 50) si naposim de 10 mg
ia naposim cate 3 la inceput in primele 2 saptamani pe urama ia cate 5 naposim si o stromba
ion.catalin16@yahoo.com pentru mai multe detalii(daca vrei)