| Pauluk a întrebat:

Cum fac muschi la abdomen, biceps, triceps si pectorali? Am 12 ani jumatate, 1, 54 m si 43 kg.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

La 12 ani nu poti face muschi, corpul tau nu produce suficient hormon de crestere si testosteron.

Fa un sport, inot, polo, etc. pana la 16 ani, dupa te duci la sala, bagi 5-6 mese pe zi bogate in proteine, suplimente si o sa faci.

6 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Cauta un tutorial unde sunt exercitii de genul asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Ce bine era sa fie asa simplu, din pacate muschii nu se fac doar cu exercitii

| Pauluk explică (pentru Cosmin86):

Multumesc pentru raspuns.

dar eu nu sunt chiar asa de slabut... eu pot sa fac 20 tractiuni, 120 abdomene, 30 flotari si 120 genosflexuni...este bine pentru varsta mea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pauluk):

Da, la 12 ani e bine. Cand treci de 16 ani si incepi sa pui muschi adevarati, o sa vezi ca forta se masoara in greutatea ridicata si nu in numarul de repetari tongue

| Vasy0105 a răspuns:

Stai pe spate cu mainile dupa cap si cu picioarele ridicate la 30 de grade daca nu crezi cautama pe facebook si te convingi funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vasy0105):

Ce tampenie de antrenament, alt copil mic laughing