| fixy a întrebat:

Buna dati-mi un sfat.sunt din chisinau, am 18 ani 1.80 si 70 kg.Am 400 lei (100 ron)ce sa fac sa-mi cumpar ceva din suplimente alimentare (recomandati-mi) sau sa adaug la mesele mele zilnice proteine(peste oua carne lapte). Practic culturismul de 7 luni.Mersi

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoate o fata in oras de banii aia lasa prostiile

| epurasu a răspuns:

Spirulina 500mg capsule produsa de firma -- sc.HOVIGAL sa-- contine alge marine si toate vitaminele si sarurile minerale de care are nevoie corpul.Dar atentie pe piata este spirulina produsa de multe firme... firma indicata este de la noi - se poate procura de la magazinele cu produse naturiste ca esre mai ieftina decat de la farmacii. Te poti informa pe net.

| MassEffect a răspuns:

Mai bine un supliment alimentar, chiar daca o sa mananci mai mult peste, carne etc nu o sa reusesti sa-ti asiguri toate proteinele de care ai nevoie si ar trebui sa mananc foarte mult fapt pentru care ti-ai incarca ficatul aici intervin suplimentele care pe laga proteine contin si aminoacizi esentiali de care ai nevoie in fiecare zi.La 400 lei poti sa iti comanzi proteine bune recomand http://www.megaproteine.ro/......ic-2-2-Kg/ este un site de incredere nu o sa fi dezamajit.

| kikatsuki a răspuns:

Pestele e foarte bun daca te uiti la oamenii din delta spre exemplu taicamiu e cam ca un calau, mai degraba reslar o palma mi a dat in viata mea si nu imi mai trebuie. pestele e foarte bun nu ingrasa deloc are proteine fosfor dar trebuie sa muncesti si tu ca sa devii vreun calautongue