| Mehh a întrebat:

Buna! Dati-mi, va rog, exercitii de facut acasa(site-uri, poze sau sa imi explicati) ca sa slabesc cat mai repede...Sa nu fie foarte-foarte grele si sa dea rezultate (daca puteti spune si in cat timp dau rezultate, e super!)
Merci anticipat!

6 răspunsuri:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Stai întinsă pe podea cu genunchii îndoiţi, braţele în lateral.
Ţine câte o greutate de 1, 5 kilograme în fiecare mână.
Ridică şoldurile, astfel încât corpul tău să formeze o linie dreaptă de la umeri până la genunchi.
În acelaşi timp, ridică braţele deasupra pieptului, palmele una în faţa celeilalte, astfel încât greutăţile să se atingă.
Aşteaptă câteva secunde, apoi coboară la poziţia de start.
Repetă exerciţiul de 15 ori

Stai cu picioarele depărtate. Ţine o greutate în mâna stângă, în faţa coapselor, palma orientată către interior.

Fă o fandare şi coboară în acelaşi timp braţul, ducând greutatea aproape de sol.

Ridică-te rapid în poziţia de start şi adu braţul în faţă, la nivelul umerilor, balansând uşor greutatea.
Repetă exerciţiul de 15 ori, apoi mută greutatea în cealaltă mână

Ţine picioarele uşor depărtate şi o greutatea cu ambele mâini, la ceafă.

Fă o fandare înainte cu piciorul stâng, în timp ce aduci greutatea în faţa ta, cu ambele mâini.
Genunchii tăi trebuie să formeze unghiuri de 90 de grade.

Întoarce-te la poziţia de start.
Repetă exerciţiul de 15 ori, pentru fiecare picior

Pentru acest exerciţiu vei avea nevoie de o coardă elastică cu mânere, pentru fitness.
Leagă coarda de o clanţă rezistentă, astfel încât mânerele să îţi ajungă la nivelul taliei.
Stai cu faţa spre uşă, ţinând câte un mâner al coardei în fiecare mână. Coarda trebuie să fie uşor întinsă.
Trage mânerele şi îndoaie genunchii, ca şi cum te-ai pregăti pentru ghemuire.
Revino la poziţia de start.
Repetă exerciţiul de 15 ori.

Pentru a evita accidentările, foloseşte o coardă specială şi asigură-te că este bine legată

| ToLoveRu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=VzYEOwH0kNE

http://www.youtube.com/watch?v=fJYlQY2pI0c&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ps3ErJ2x7UQ&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=7YnqibvUD14

http://www.youtube.com/watch?v=N_pp_11IoaE&feature=relmfu

Sa sti ca in loc de acele gantere poti folosi sticle umplute cu apa;)
Daca faci aceste exercitii in fiecare dimineata poti slabi destul de repede. Dar nu deraia de la program.Adica maine dimineata faci exercitiile descrise intr-unul dintre tutoariale, te straduiesti super mult, iar seara pe la 5-6 cand te intorci de la scoala sa mananci o saorma pe durm sau un kebab.

Sper ca ti-am fost de ajutor!;)

| ToLoveRu a răspuns (pentru ToLoveRu):

Dar conteaza cat de motivata estiwinking

| Mehh explică (pentru ToLoveRu):

Saorma sau kebab din fericire nu manancbig grin

| ToLoveRu a răspuns (pentru Mehh):

Este foarte bine:DDaca nu te superi iti mai trimit un site tot pe youtube cu tutoriale video.Sunt exercitii pe care le practic eu si sunt destul de creative:)
Presupun ca acestea de vor ajuta mai mult decat celelalte pe care ti le-am dat:

http://www.youtube.com/user/TiffanyRotheWorkouts/videos

Gasesti multe exercitii aici:D

| daniellllaaaa a răspuns:

Buna, cred c gasesti ceva pe youtube "exercitii de slabit ". Sper sa te ajute! Bafta!