| lolista a întrebat:

Buna!
Din cauza ca incepe scoala, nu o sa mai am timp sa merg la sala sau sa fac sport de 6 ori pe saptamana, cum faceam.Asa ca, dupa ce am slabit 9 kg, as vrea sa mai pierd maxim 1 kg jumatate, sau macar sa ma mentin. Cat sport si ce fel de sport ar trebui sa fac pe saptamana, tinand cont ca nu o sa mai merg la sala decat de 2 ori, dar pot face si acasa.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu am slabit 18kg facand de 3 ori pe sapamana. de 6 ori mi se pare exagerat, MAXIM de 5 ori.

| RoCkKiD a răspuns:

Pentru slabit poti face cardio iar in rest. dieta. Asta e valabil si pentru mentinere trebuie sa inveti de pe net cate calorii au alimentele si sa incerci sa nu exagerezi happy

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanM275 a răspuns:

Salut,ai și opțiunea de a face sport 1-2 ore după ce termini orele, la școala dar poți face antrenamente și acasă.

| AnimeLuverBoi a răspuns:

DIETA...eazy, acasa, fara efort. Parerea mea, varianta perfecta