| AlexandraS11 a întrebat:

Bună dragilor! Pregătiți-vă să vă scriu un mic roman. laughing
Acum aprox. o lună ( sau mai mult ) m-am trezit într-o dimineață cu stare de vomă, dureri de cap etc, totuși am plecat la școală, în autocar mi s-a făcut și mai rău, am ajuns la școală și m-am mai liniștit ( nu băusem decat un ceai ), la prima oră mi s-a făcut iarăși rău și pană la umră m-am dus la spital, acolo mi-au spus că din cauza prăjelilor pe care le mancam intr-un mod excesiv am probleme la stomac, un început de gastrită + doctora la care am făcut un ecograf ma jignit, spunandu-mi că "o să te faci cat un munte dacă mănanci așa în conitnuare" ceea ce ma făcut să mă simt foarte prost și din momentul acela m-am hotărat să țin regim : m-am lăsat de mancat prăjeli, fast-food, paine ( dar de dulciuri nu m-am putut lăsa, totuși mănanc foarte rar ). De atunci am slăbit ceva, vizibil ( în zona picioarelor și puțin la abdomen ), dar nu suficient, mai nou nu prea am poftă de mancare ( mănanc o dată pe zi și atunci foarte puțin, ex: un ou fiert ). In fine, ideea e că vreau să slăbesc și mai mult în zona abdomenului, vreau un abdomen plat.
Vreau un regim care să mă ajute să slăbesc mai mult la abdomen, dar vreau ceva care a fost testat și a mers ( + sport )
P.S : Am 64 kg și 1, 70-1, 73
Mulțumesc, sper că nu va-ți plictisit prea rău. laughing))

Răspuns Câştigător
| NDC12 a răspuns:

Daca vrei un corp frumos nu inseamna ca nu trebuie sa mananci,sa ti regim,doar fructe si legume,etc. Asta e o prostie.

Mananca mancaruri bogate in proteine ( lapte,carne,branza,oua,piept de pui, peste ), renunta doar la mancarurile care contin carbohidrati cum ar fi cartofii prajiti, orez, etc.

Mergi la sala si in paralel cu sala fa si cardio ( alergare 3-4 zile pe saptamana in jur de 30 -40 de minute ).

La 1.73 inaltime si 64 kg nu esti foarte grasa, daca faci cum ti-am spus o sa apara si rezultatele.

| nescafe720 a răspuns (pentru NDC12):

Asa e! Metoda e testata si intr-adevar da rezultate. Rezultate foarte bune si pentru o lunga perioada de timp.

| NDC12 a răspuns (pentru nescafe720):

Exact,pai daca mananci doar fructe si legume in fiecare zi, in primul rand nu e sanatos. Corpul are nevoie si de proteine.

+ Ca daca mananci mancaruri bogate in proteine si mergi si la sala o sa ai un corp mult mai frumos decat unul care mananca doar fructe si legume pentru a slabi.

Desigur, fara dulciuri, etc.

4 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

în primul rând doctorița nu te-a jignit deloc spunându-ți acelea.
în al doilea rând pentru gastrită trebuie să ții un regim echilibrat specific pentru evitarea complicațiilor.
în al treilea rând greutatea ta în raport cu înălțimea este în raporturi bune.
în al patrulea rând pentru abdomen plat cheia este să faci sport,, mișcare, abdomene nu cure de slăbire.

| Kinezuul a răspuns:

Pai tine regim. Sanatate happy