| alinskiper a întrebat:

Buna eu ma numesc alin si as vrea sa stiu unde pun codurile la metin2. Iam intrebat pe prieteni mei si nici ei nu stiu. si as vrea sa imi sa-mi ziceti id:morarasustefan am 13 ani va multumesc

3 răspunsuri:
| qpDarkD a răspuns:

Nu ex coduri nm pentru mers si dai pe tasta l sau pe enter si le scr acolo

| aleks4ever a răspuns:

Salut. Codurile le pui pur si simplu in chat (adica acolo unde scrii cu ceilalti jucatori, unde strigi cand vrei sa vinzi sau sau cumperi ceva etc). Dar ca sa mearga codul trebuie sa ai unul din aceste rankuri: GM SGM SGA GA (administratorii jocului). Daca este vorba de metin original (nu privat) atunci nu ai cum sa fi asa ceva, dar daca este un server privat si vrea OWNERUL sa iti dea atunci ai dreptul sa le folosesti, daca esti un simplu jucator nu vor merge, singurele coduri care merg la playeri obisnuiti sunt : /set_w; /set_r, (fish), (?), (!) etc.
Daca te referi la traditionalele hackuri si vrei sa le folosesti la metin original atunci iti va trebui un hack special pentru a bloca scutul anticheatului care are ca scop inchiderea lientului atunci cand tu folosesti hack. Pe majoritatea metinelor private nu exista nici un anticheat in client, doar dectetoare de hackuri care nu sunt prea eficiente, deci poti folosi hack fara grija. Ca sa mearga codul (hackul) trebuie doar sa dai click pe iconita de deschidere, setezi ce trebuie setat (acum depinde de hack ). Sper ca te-am ajutat. Daca nu esti lamurit contacteaza-ma la idul : alleks_4_ever (@yahoo.com) si iti voi spune mai explicit.

| FyfyFrancy a răspuns:

Buna! Poti lua inturi de pe konturi.ro si acolo gasesti.Bafta!