| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt slaba, dar am putin burtica din cauza faptului ca mananc seara. Am cam 60-61 cm in talie. Cum as putea sa ma dezvat sa mananc seara? Si ce as putea face sa am mai putin in talie, dar fara sa iau niciun fel de pastile. Ce exercitii imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| DianaBia a răspuns:

Daca nu te poti stapanii sa mananci seara, mananca ceva care nu ingrasa(ex: fructe)
si ca sa slabesti cauta pe youtube ce exercitii poti sa faci :: http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce sa nu mai mananci seara? Vrei sa faci gastrita sau ulcer? Ce medic sau nutritionist ti-a recomandat o asemenea tampenie?

Ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare.

Si pentru a slabi in talie ai nevoie de CARDIO : alergat, inot, bicicleta, etc. cu abdomene sau ridicari de picioare nu rezolvi nimic, doar tonifici musculatura.

| Iuliana186 a răspuns (pentru Cosmin86):

As fi vrut sa.ti dau funda, dar era data deja. sorry. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Iuliana186):

Mersi, dar eu nu dau sfaturi pentru "funda", nu sunt un copil de 15 ani pentru care conteaza asta happy.
Incerc sa dau sfaturi bune pentru ca toata viata suntem "bombardati" cu mituri si prejudecati si abia tarziu realizam cate greseli am facut. Exemplu concret, am destule foste colege din liceu si facultate care au gastrita si ulcer urmand sfaturi de genu "sa nu mananci nimic seara" sau "sa bei otet pe stomacul gol" sau mai stiu eu ce, sau oameni care isi forteaza coloana vertebrala in zona lombara facand sute de abdomene zilnic, ca asa li s-a spus ca e bine, nu le-a spus nimeni ce scrie pe TOATE site-urile de exercitii si anume ca un mushci are nevoie de 48 de ore sa se refaca, altfel fac supra-antrenament

| buzeduulci a răspuns:

Abdomene. big grin
cate 60-100 pe zi macar :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru buzeduulci):

60-100 pe zi = supra-antrenament, mai mult rau isi face

| s0w30n3 a răspuns:

Bine zis Cosmin86, sunt de acord cu tine