| MojooJoj0 a întrebat:

Buna fetelor! Am 18 ani, 1.60 si 52 kg.As vrea sa dau jos 4 kg de pe fund,picioare si burtica! Bine-inteles ca am si celulita(cel mai rau sub fund,care chiar e vizibila si foarte inestetica).Eu de vreun an am inceput sa mai pun pe mine, inainte aratam ok insa acum imi e rusine sa ma duc si la plaja...sad Am inceput si o dieta de 0 saptamana insa nu pare sa dea roade, fac si abdomene si nu putine adica 20-30 ci fac in serii, o serie continand 70 de abdomene si fac intre 4 si 7 pe zi.M-am pus aseara si pe alergat dar nu prea e de mine(am probleme cu respiratia si obosesc foarte repede, nu imi gasesc ritmul)aa si beau si 2-3 l de apa pe zi.As avea nevoie de sfaturi dar numai de la persoanle care au incercat si le-a mers ceea ce vor sa imi recomande nu copy-paste-google.Deci...am nevoie de exercitii pentru a slabi in zona taliei, si de dat grasimea de pe picioare si fund daca se poate ceva combinat si pentru a face muschi fesieri ca la mine acolo nu prea ebatting eyelashesVreau sa tonific tot ce am zis mai sus cam intr-o luna sa ma pot bucura si eu de vara happy

12 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Fara ceva cardio dai jos greu, asta insemnand alergat, bicicleta, sau ai putea sa mergi la o sala la aerobic mai ales pentru celulita, eu asa am scapt de ea, nu cu creme masaj sau alte chestii..ci cu sport dar nu in 2-3 saptamani. Si nu te astepta ca o dieta sa dea rezultate intr-o samtamana

| daassh a răspuns:

Genoflexiuni + Fandari + Abdomene si ar trebui sa modelezi zona taliei si a picioarelor.Succes!

| OHmyGosh a răspuns:

Sunt 2 optiuni naturale: 1. aparate(dar. daca zici ca vrei sa slabesti 4 kg nu isi au rostul) si 2. sa faci asa... dimineata, pe stomacul gol in jur de 40-50 abdomene(cat mai multe.vezi cate poti), apoi poti alerga pe loc cu genunchii la piept cam 10 min si cateva genoflexiuni.
Sa stii ca ajuta mult.
P.S.big grinupa ce termini sa nu mananci decat dupa vreo 2 ore. Daca mananci imediat pui dublu pe tine.

| SasukeCS2 a răspuns:

1) Daca nu le ai cu fuga incearca asta http://www.youtube.com/watch?v=5J3eP7BWh5Q&feature=plcp Fa toate exercitiile de aici, mai putin flotarile. 30 de secunde fiecare exercitiu si 30 de secunde pauza intre ele, sau daca poti fara pauza e si mai bine. Ar fi bine daca le vei face in fiecare zi.
2) Trebuie sa faci abdomene 1 zi da 1 nu. http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY aici http://www.youtube.com/watch?v=acVU6HGmyVk&feature=related si aici http://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo&feature=related Alegele pe cele pe care poti sa le faci.
3) Nu mai manca dulciuri, nu mai bea sucuri (in cazul in care consumi asa ceva) si incearca sa mananci sanatos, pentru ca orice produs care contine e-uri ingrasa (mai ale chips-urile), incearca sa iei ultima masa la ora 6-7 seara.
4) Apa nu e o problema, ai nevoie de apa mai ales acum pe caldura asta si mai ales cand faci exercitii.
5) Succes!

| armanu a răspuns:

Parerea mea e ca fetele putin mai plinute ( nu grase ), cum zici tu ca esti, sunt cele mai sexy! Pe mine, cel putin, acest gen de fete ma atrag cel mai mult! Decat acele care in loc de doua picioare, au doua scobitori...

| MojooJoj0 explică (pentru armanu):

M-ai facut sa zambesc! E, mersi de (nu stiu cum sa-i zic)Nu e vb de a atrage baieti, vreau sa ma simt bine in pielea mea.Sa stii ca femeile nu arata bine doar pentru barbatii ci pentru increderea in sine, rivalitate si stii si tu ca cine arata mai bine are mai multe usi deschise...Mersi mult pentru ca m-ai facut sa am incredere happy

| armanu a răspuns (pentru MojooJoj0):

Cu placere! Traiasca femeile plinute! :p

| annamiia a răspuns:

Add pro_anorexia_bulimia

| Piciux a răspuns:

Te duci la innot sau daca nu iti place mergi la fitness

| alex70 a răspuns:

Tu la 18 ani ai 1.60 si 52 kg?

| MojooJoj0 explică (pentru alex70):

DA! Si care e problema? Daca nu am parinti sportivi ca ai tai aia e laughingSi eu am intrebat ceva si nu vreau sa imi raspunda la nesimtire un needucat cu o alta intrebarewinking SICTIR

| andrada9999 a răspuns:

Incearca cu ceai verde, este foarte bun