| Innuk a întrebat:

imi puteti spune niste exercitii eficiente pentru zona picioarelor mai sus de genunchi? PLEASE. FUNDA

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Genoflexiunile sunt mama exercitiilor pentru picioare

| MiculFaraon a răspuns:

Aa mai sus de genunchi merg foarte bine genoflexiunile. De inceput trebuie sa faci genoflexiuni simple, in timp vei putea face cu o sticla de 2, 5l in mana iar in timp ce vei fi mai antrenat vei trece la haltere sau gantere. Bafta.

| WarriorInReserve a răspuns:

Şi de unde să visăm noi scopul pentru care îţi trebuie?

| manumyman a răspuns:

Genuflexiunile cu haltera
genuflexiunile intr-un picior (mai grele, le stapanesti in timp daca te antrenezi pentru ele)
si cele mai bune zic eu si multi altii:
ridicari la piept cu haltera stand in picioare (deadlift)
exista si varianta creata de romani la exercitiul ala: romanian deadlift

| johnstone a răspuns:

Probabil te referi la cvadriceps.
Genuflexiuni cu haltera (in fata, la ceafa, in forta), exercitii la presa inclinata, extensii ale picioarelor.

| labtecHD a răspuns:

Alergari,genoflexiuni,sarituri cu genunchi la piept, fandari cu 2 gantere in maini etc.