| YumiSukinanda a întrebat:

multe exercitii pentru spagatu, incerc sa-l fac d eu luna cu cateva exercitii dar vreau mai multe, nu ma fortez, doar vreau exercitii ca intr-n timp cat mai rapid sa pot face spagatu

1 răspuns:
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Deci cum am repetat in alte raspunsuri,inainte de toate trebuie sa-ti incalzesti foarte bin picioarele,dupa care sa incerci exercitiile si sa te intinzii mult.
si daca vrei intr-adevar sa progresezi ai nevoie de un partener pentru ca singur no sa poti intinde la maxim.
dupa incalzire asezate i fund depateaza piciaorele cu varfurile orientate in sus cat mai mult, si roaga pe cineva sa te inpnga in fata pana ajungi cu pieptul e sol, apleacate pe fiecare picior, apropie picioarele si apleacate peste elela fel sa te inpinga cineva de la spate, lasa un picior in fata si da unu la spate, apleacate spre cel din fata, sunt multe dar e greu sa ti le explic pe toate scris.
sper sa-ti fie de ajutor