| KEKS a întrebat:

am 14 ani si vreau sa fac spagatu puteti sa ma ajutati cu niste exercitii?

2 răspunsuri:
| Karie1467 a răspuns:

Il exersezi...
Eu n-am probleme cu spagatul, si l-am exersat ca sa il fac
Cum a spus si dorely, trebuie sa ai o incalzire buna inainte, dar nu-ti recomand alergatul, ci mai bine stretchingul, pentru ca intinde muschii, nu doar ti-i solicita, cum face alergatul

| Tudor131998 a răspuns:

Pai in primul rind trebuie sa faci incalzirea adica sa fugi cam 200m, 300 dupa aiea pui piciorul drept pe ceva inalt si te apleci cu stingul si invers incearca eu asta am facut si il pot face foarte bine succes?