| dartagnon a întrebat:

saptamana asta care vine imi scot mana din ghips dupa o fractura la osul metacarpian numarul 5. Degetul pot sa il misc lejer si in sus si in jos, numai ca inca nu stiu cum o sa fie dupa ce scot ghipsul. Vreau sa mai stau o saptamana pe bara in afara de saptamana asta care vine si apoi sa ma reapuc de sala. Ce ziceti oare prea fortez?

1 răspuns:
| vladxone a răspuns:

Mana ta o sa ajung la capacitatea la care a fost inainte 100%, cat despre sala cel mai in masura sa iti spuna este medicul care ti-a vazut radiografia. Daca a fost fractura cu adevarat trebuie sa stai ceva timp daca a fost doar luxatie in jur de 2-3 saptamani.Eu am avut dubla fractura de antebrat si sunt la facultate in domeniu asa ca stiu ce spun, sper ca te-am ajutat!