| wiz1234 a întrebat:

Buna seara,am inceput sa joc si eu la pariuri la o anumita "firma", acest aspect este mai putin important.
Intrebarea mea concreta este legata de biletul gen sistem ("combinat").
Stie cineva cum se calculeaza castigul la sistem?!

De exemplu am 10 meciuri,cotele sunt variate intre 1, 20 si 5.3 si aleg 6/10. Daca imi iese biletul cu 6 meciuri cum se calculeaza castigul?!

Se aduna cotele la meciurile castigatoare?!
Sau se face o medie a cotelor din bilet si se imparte la cate imi ies?

Astept raspuns.(Fundita daca veniti si cu argumente solide)

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

Inmultesti cotele care ti'au iesit, apoi inmultesti cu miza impartita la variante/combinatii, in cazul tau sunt 210 de combinatii posibile.
de ex. sa zicem ca pui 10 lei pe sistem 6/10, imparti miza (10lei) la 210(combinatii), miza ta va fi de 0, 5 lei :) foarte mica, apoi iei aceasta miza si o inmultesti cu cotele care ti-au iesit si afli castigul care va fi unul foarte mic, maxim 2 lei :)!
http://www.pariuri-sistem.ro/calculeaza/
aici iti poti calcula biletele sistem, la tip pariu alegi sistemul in cazul tau6/10, bagi cotele in partea dreapta, miza, apesi calculeaza si afli castigul maxim, minim si combinatile!
ps: ai nevoie de cote de peste 15 si o miza de minim 1 mil pentru a avea un castig decent!
in concluzie la cotele pe care tu le joci 9/10 este cel mai bun, vei a avea doar 10 combinatii posibile, pe 10 lei(miza) impartita la 10 combinati rezulta 1 leu apoi inmultesti cu cotele castigate si afli castigul!