| TheAdmiston a întrebat:

Cine se pricepe la pariuri? Cum se calculeaza cota unui bilet daca dintre evenimentele(meciurile) puse, alegi sa poti pierde unu sau mai multe? Trebuie sa existe o formula ceva. Sa zicem ca pun 11 meciuri de fotbal si ca sa ma asigur ca nu ratez biletul ii spun celui de la casa ca sa-mi puna biletul in asa fel incat sa pot pierde un meci (altfel daca pierzi un singur meci pierzi tot). Care este formula dupa care se calculeza castigul final? Please help!

1 răspuns:
| Supps a răspuns:

Multiplicator x suma cotelor meciurilor pe care pariezi. Pe bilet va fi mereu o suma mai mica decat cea care iti iese tie din calcul pentru ca se opreste TVA-ul (24%). Pentru asta sa-i multumesti dragului nostru ciufut Basescu si dragului nostru sinistru Boc.